Müzayede Kuralları


       1-Kadıköy pul evi müzayede firmasıdır ve ürünleri alan (“Alıcı”) ve ürünleri satan (“Satıcı”) arasında aracı konumundadır. Müzayedede satılan mallar satıcılarına aittir. Malı en yüksek pey veren kişi alır. Bir mala pey süren tek kişi ise, o malı başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı oranlar dahilinde ilavesiyle o malı alır.
       2-Yazılı olarak müzayedeye katılanlardan iki kişinin aynı mala, aynı peyi verme halinde, mal verilen bu fiyata satılırsa, bu mal ilk pey gönderene verilecektir. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Müzayedelerimize başlangıç sayfasında belirtilen saate kadar  internet üzerinden pey verebilirsiniz.
       3-Sadece internet üzerinden yapılan bir müzayede ise ilgili sayfada gösterilen sayacın sıfırlanmasıyla müzayede sona erer ve sonuçlar kesinleşir. Canlı devam edecek müzayedelerin başlama saatleri müzayedenin açıklama kısmında yazılıdır.
4-Müzayede pey artırım şekli aşağıdaki gibidir.
    20 TL’ ye kadar - 1 TL

   20TL ile 50TL arası 2 TL

   50TL ile 100TL arası 5 TL

   100TL ile 250TL arası 10TL

   250TL ile 1000TL arası 25TL

   1000TL ile 5000TL arası 100TL

   5000Tl ile 10000TL arası 250 TL

 

       5-Müzayedede listelenen ürünler www.kadikoypulevi.com internet sayfasında veya iletişim sayfasında adres bilgilerini göreceğiniz Kadıköy ofisimizde incelenebilir.. Kadiköy pul evi Mezat lot’un tarifi ile, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir.Bu konuda telefon ile de yardımcı olmaya çalışırız ancak malın hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.
      6-Alıcılardan aldıkları mal tutarlarına ilave olarak %15 müzayede komisyonu  + %20 KDV komisyon alınacaktır. %20 KDV sadece müzayede komisyonuna uygulanacaktır. Örnek hesaplama aşağıdaki gibidir.
​​Mal tutarı  : 100 TL
Müzayede Komisyonu  : 15 TL
Müzayede Komisyon KDV'si : 3 TL
--- TOPLAM ÖDEYECEĞİNİZ TUTAR ---118 TL
Faturalar kadıköy pul evi tarafından hazırlanacaktır. Tarafınıza kazınılan ürünler faturası ile gönderilecektir.
Müzayede ücretine kargo ücreti dahil DEĞİLDİR .
     7-Kadıköy pul evi müşterilerinden gelecek peyleri (masa peyi) kabul eder. Müşterileri adına müzayedeye katılır. Bu servisi için herhangi bir ücret almaz.
     8-ÖDEME :  Müzayede bitiminden sonra bizde kayıtlı e-mail adresinize kazandığınız lotları gösteren bir liste ve www.kadikoypulevi.com sitemizden ödeme yapabilmenizi sağlayan bir link gönderilecektir. Ödemenizi seçenekleriniz aşağıdaki gibidir :
Banka hesabımıza havale/EFT (İş Bankası – Adem ERCAN – TR90  0006 4000 0011 2260 7771 95)
Dilerseniz Kadıköy ofisimizden Pazartesi-Cumartesi arasında akşam saat 6'ya kadar elden de alabilirsiniz. Ofisten teslim ürünlerde kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
      9-Ödemeler müzayede bitiminden sonraki 5 (beş) gün içinde yapılmalıdır. Ödeme yapılmadan mal teslim edilmez. 5 gün içinde ödenmesi yapılmayan alımlar otomatik olarak iptal edilip hesap kapatılacaktır.
      10-Bir lot’un mülkiyeti, alıcı hesabını tamamen ödedikten sonra, üzerine geçecektir.
      11-Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız  info@kadikoypulevi.com  adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.
      12-Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.